Lubikrohvitud seinad lastega pere kodus

Naturaalset valget tooni lubikrohvitud seinad paistavad õrna ja kreemikana
Kas naturaalsete krohvidega teostatud siseviimistlus sobib lastega perede kodudesse?

Kas seinu saab lastekindlaks viimistleda?

Kel väikesed lapsed peres, teavad hästi, mille vastu armastavad võsukesed oma musti näppe hõõruda ning kuhu mänguasju laiali pillutada. Enamasti tuleb seinapindadel suurem osa löökidest ja tujudest enda kanda võtta. Kas on võimalik seinu nö laste ja ka lemmikloomade kindlaks viimistleda? Vastus peitub viimistlustehnikas, mitte materjalis.

Lubikrohvitud seinte tugevus sõltub tekstuurist ning krundist, millega pind üle võõbatakse. Kõige tugevam krohvipind saavutatakse pilvise tekstuurina krohvides, mille puhul surutakse krohviterad tugevasti krohvi sisse. Kuivanud krohvipind krunditakse üle vastava kruntimisvahendiga (nt tsellulooskrundiga), mis muudab pinna mittepudisevaks. Pilvise tekstuurina krohvitud ning kruntvedelikuga üle võõbatud pinnad peavad vastu ka mänguautode lennutamisele ja mustadele näpukestele. 

Selle Supilinna kodu elutoa, köögi ja lastetubade seinad krohviti naturaalse valge lubikrohviga. Tekstuuriks valiti pilvine pind, mida on lisaks heale vastupidavusele ka lihtne puhastada ja hooldada. 


Koridori seinad said helerohelise lubikrohvist katte. Esiku ja muude käidavate kohtade seinad kipuvad teistest ruumidest kiiremini määrduma, mistõttu on veidi tumedam seinatoon vägagi praktiline lahendus.  Lapsed sirguvad kiiresti - mida aeg edasi, seda puhtamad ja viisakamad püsivad ka seinad :)


Dekoratiivtehnikas efektpind - stucco

Avarasse vannituppa, kuhu mahub ka väike saun, valiti efektseinaks tumesinine stucco. Stucco on materjal, millega saab mängida. Stuccot paigaldakse mitmes kihis. Õhukeste kihtidena viimistledes jääb üks kiht teise alt läbi kumama ja see annab võimaluse erinevateks mustriteks ja toonideks. Samuti saab stuccoga teostada nn imiteerivaid pindasid (nt marmoripinda). See Veneetsia päritolu lubja baasil peenpahtel viimistletakse kõige lõpus üle oliiviõliseebi ja vahaga, muutes pinna niiskuskindlaks. Vannitubadesse, saunadesse ja dušinurkadesse sobivad stuccopinnad nii efektsuse, puhastatavuse kui niiskuskindluse poolest ideaalselt. 


Elutoa, köögi ja lastetubade seinad: naturaalvalge lubikrohv, tekstuur pilvine
Koridor: toonitud lubikrohv, tekstuur pilvine
Vannituba: toonitud lubistucco, tekstuur Veneetsia stucco


Teostus: Krohwin
Materjalid: Saviukumaja
Sisekujundus: Ulvi Raudsik (Eluviis OÜ)
Fotod: Tiina Tuul

Kommentaarid

Email again:

Eelmine

Lubikrohvitud interjöör annab võimaluse mööbli ja valgustitega mängida
Valgusküllane stuudiokorter Tartu Kunstimajas

Järgmine

Avarad aknad toovad looduse elutuppa
Muhu modernne talukompleks

Jaga seda artiklit