Valgusküllane stuudiokorter Tartu Kunstimajas

Lubikrohvitud interjöör annab võimaluse mööbli ja valgustitega mängida
Lõunakaarde jäävad avarad aknad, kindlad põhimaterjalid interjööris, traditsiooniline toonivalik ja hea planeering teevad sellest stuudiokorterist tõeliselt mõnusa pesa.
Stuudiokorter on mugav koht nii igapäevaseks argieluks kui ka seltskondlike ürituste läbiviimiseks. Just siis, kui stuudiokorterisse on kogunenud rohkem inimesi, ilmutab end ruumi suurus ise. Jutukõma ulatub laeni. Sõnad võivad kaotsi minna ka lähimat naabrit kuulates. Suure ruumi eripära - kaja tekkimine - on põhiliseks stuudiokorterite mureallikaks.

Looduslikud krohvid summutavad müra


Stuudiokorteri seinad ja lagi said lubikrohvitud tekstuurse välimuse. Loodulikud krohvid summutavad heli.  Krohviosakeste vahel heli neeldub, mitte ei peegeldu tagasi. Nii vähendavad krohvitud seinad ja laed ruumis kajaefekti, parandades ruumiakustikat. Ruumiakustika teema on oluline eeskätt suurtes ruumides, kus on kõrged laed või kulgeb ruum läbi kahe korruse.

Naturaalvalge krohv mõjub hubaselt ja koduselt.

Lubikrohvitud seinad ja laed stuudiokorteris.

Aknaorvade faasitud krohvinurgad on lisaks stiilsusele ka praktiline lahendus. Teravanurgana lahendatud krohviservad hakkavad peagi tükke tervikust kaotama.

Aknaavade nurgad said 45-kraadise nurga alla faasitud. 


Magamistoa asemel eraldatud nurgake


Stuudiokorterile kohaselt pole siin eraldi magamistuba. Magamise ruum on mõtteliselt muust ruumist eraldatud. Visuaalselt on eraldatust võimalik lisada ettetõmmatava kardinaga.

Kõige privaatsem nurgake selles korteris kuulub mõistagi voodile.

Voodi on lihtsa stiiliga, sobitudes igasse ruumi ossa.


Vannitoas tadelaktkrohv

Tadelaktkrohv, mida kasutati Marokos anumatele veekindluse andmiseks, sarnaneb koostise poolest traditsioonilise lubikrohviga. Erinevus seisneb vaid selles, et tadelaktkrohvi valmistamiseks kasutatakse hüdraulilist lupja, mis vastupidiselt tavalisele lubjale kivistub ka vee sees olles ning sobib seega veekindlust vajavate pindade katmiseks. Krohvipind on sile, ühtlaselt läikiv ja dekoratiivne. Tadelakt võimaldab katta ka riiuleid ja nišše. Ka siin on kitsa dušinurga ühte seina ehitatud nišš, mis mahutab pesemistarvikuid.


Kitsas duširuumis mõjub vuugivaba tadelakt puhta joonena.

Stuudiokorteri seinad ja laed: lubikrohv, pilvine tekstuur
Dušinurk: tadelakt
Duširuumi ülejäänud pinnad: lubivärv


Viimistlus: Krohwin
Materjalid: Saviukumaja
Fotod: Fotokaader

Kommentaarid

Email again:

Eelmine

Vana tellissein ja lubikrohvitud seinad sobivad omavahel ideaalselt kokku
Hapsal Dietrich korterite lubikrohvitud interjöörid

Järgmine

Naturaalset valget tooni lubikrohvitud seinad paistavad õrna ja kreemikana
Lubikrohvitud seinad lastega pere kodus

Jaga seda artiklit