Mis materjalid teevad kodu koduseks?

Enamik inimesi ei tea, mis materjale nad oma koju soovivad. Aga nad teavad täpselt, milline tunne nende koduseinte vahel olema peaks. Looduslikud materjalid tasuvad siin kohe kuhjaga ära, sest paremaid materjale, loomaks kodule päris kodutunnet, lihtsalt ei ole.


Siseviimistlus algab plaanist


Õigus on ka neil, kes ütlevad, et looduslike viimistlusmaterjale on liiga palju ja erinevad tooni- ja tekstuurivalikud võtavad silme eest kirjuks. Lõdvestu korraks. Räägime võimalustest ühe kaupa.

Looduslike viimistlusmaterjalide seas on olemas selge süsteem. Selgitame koos sinuga välja soovid, vajadused ja pakume vastavalt sellele välja konkreetsed lahendused. Koostame siseviimistlusplaani, milles paneme igasse ruumi paika materjali, tekstuuri ja värvitooni.

1. Alustame materjalist:
kas valida siseviimistluseks lubja või savi baasil krohvid, pahtlid, värvid?


Savikrohv või lubikrohv


Kas savi või lubi, sõltub kõige enam ruumist endast. Selge on see, et kui renoveerid vana maja ja seal on pinnad varasemalt lubikrohviga kaetud, siis on hea tava sama materjaliga jätkata. Niisamuti on vanade savihoonete puhul. Jätka selle materjaliga, mida seal juba varasemalt kasutatud on. Lihtsaid põhimõtteid on veel, kuidas ruumi sobiv viimistlusmaterjal valida.

Uute hoonete puhul, kus valdavalt seinad ja laed ehitatud ehitusplaatidest või plokkidest, saad teha otsuse enda soovi järgi. Siin vanaga arvestama ei pea. Oleme teinud sulle otsuse tegemise lihtsaks, tuues ruumide kaupa välja lahendused, kuidas valida siseruumidesse õige looduslik krohv.

Pärast savi- või lubimaterjalide vahel valimist on edasine samm sobiva tekstuuri leidmine.

2. Teeme selgeks, kui krobeline või sile peaks pind saama.


Millist tekstuuri eelistada?


Kas armastad struktuurseid pindu, mis püüavad kinni kajatekitavad helid ja annavad ruumile iseloomu või meeldivad sulle siledamad variandid, mis loovad ühtlase fooni? Vastavalt tekstuuri eelistusele tulevad mängu erinevad materjalid. Struktuurse pinna loomiseks kasutatakse erinevaid krohve. Siledamate pindade  loomiseks lähevad käiku pahtlid, stuccod ja marmorinod. Ning lõpetuseks saad kõik pinnad kas kohe või millalgi hiljem värviga katta.  Lähivaated erinevatest tekstuuridest leiad siit.

Populaarsed pinnaviimistlused, mis klientide hulgas kõige tihedamini kasutust on leidnud: Traditsiooniline krohvitud pind - hõõruti ja svammiga viimistletud

Pilvine krohvitud pind - hõõruti, svammi ja liibiga viimistletud

Sametine marmorino pind - svammiga viimistletud

Veneetsia läikepahtli stucco pind  -  Jaapani kellu ja liibiga viimistletud

Värvitud pind - pintsliga viimistletud


3. Valime välja värvitoonid.


Värvid määravad interjööri


Värvid ruumis tekitavad alati mingi tunde. Värvid loovad kerguse või raskuse, panevad sind ennast ruumis tundma suursuguse või pisikesena.  Seega on ruumi valitav värvitoon määrava tähtsusega.  
Niisiis, paneme enne tööle asumist alati paika viimistlusplaani.  Plaan hõlmab nii terviklikku ruumilahendust kui  ka materjali, tekstuuri ja värvivalikut ruumide kaupa.

Kõige kiirem viis sobiva viimistluslahenduse leidmiseks on külastada meie stuudiot aadressil Tartu, Ujula 1a. Saame koos variantidele otsa vaadata ja need üksteise kõrvale ritta laduda. Nii on valiku tegemine lihtne.


 Võta meiega ühendust