Hõrk üürikodu Kassitoome nõlval

Esimesele korrusele jääv napilt 40 m2 suurune korter on kõike muud kui väikesevõitu pelgupaik. Läbi maja kulgev avatud planeeringuga korter läbis renoveerimise käigus täieliku muutuse.


Kõrvalhoonest elamuks


Kassitoome nõlval asuv historitsistliku arhitektuuriga muinsuskaitse väärtusega elamu ehitati algselt kõrvalasuva eluhoone tallikuuriks. 1902. aastal rajatud kuur ehitati 1926. aastal ümber.  Esimesele korrusele paigutati puukuurid, ladu, autogaraaž ja pesukoda ning teisele korrusele kaks kolmetoalist vannitoa ja köögiga korterit. Kolmas korrus ehitati sellele majale peale pärast 1949. aastat. Maja asub vaikses kõrvaltänavas, kus Kassitoome rahulik miljöö ning Tartu vanalinn vaid mõnesaja meetri kaugusel.


Täieliku renoveerimise käigus säilitati elutoa ja magamistoa vaheline kõrge ukseava. Ruume on võimalik privaatsemaks muuta ettetõmmatava kardinaga.


Täielik muutus naturaalsete materjalidega


Läbi maja kulgev avatud planeeringuga korter läbis renoveerimise käigus täieliku muutuse. Kaasajastati korteri ruumide paigutust, jagades need kahte tsooni: koridor, pesuruum ja köök asuvad korteri esimeses pooles ning elutuba koos magamistoaga teises pooles. Väikese korteri teevad avaraks peensusteni läbimõeldud lahendused, sobivate proportsioonidega mööblitükid ning muidugi läbi maja paiknevad aknad, mis jaotavad valgust kõikidesse ruumidesse. 

Perenaise kogenud pilku ja kätt on tunda kõikjal: siin leidub rohkelt panipaiku, maitsekaid detaile ning kontrastseid sisustuselemente. Värvikad detailid põimiti kokku naturaalse fooniga. Põrandatel kulgeb ehtne tamme kalasabaparkett ning seintel ja lagedes on viimistluseks valitud kreemikas lubipahtelKorteri viimistluses kasutatud lubipahtel loob ühtlase mati tausta, andes võimaluse aksessuaaridega kontrasti pakkuda.


Magamistoa kuldne alatoon


Ruumidele annavad aktsenti mustad ja kuldsed elemendid. Valgustitele ja pildiraamidele lisaks sai kuldse sädelusega rikastatud hallikat lubipahtlit, mis jäi ehtima elutoa ja magamistoa otsaseina. Sädelus tuleb hästi esile just päikesevalguse käes. Nii on seinal mitu palet - tagasihoidlik ja veidi edevam.

Vaade elutoast magamistoa poole.  Avatud planeeringuga korteris on seinad ja laed viimistletud toonitud lubipahtliga.

Magamistoa ja elutoa otsapoolsed seinad said efekti kuldse sädeluse lisamisega lubipahtli viimistluskihti. Hommikupäike paneb seina kaunilt sillerdama.

Magamistoas paiknev peegelustega garderoobikapp peegeldab akendest tulevat valgust erinevatesse nurkadesse.

Glasuurpottidest ahi tehti korda, nii on korteril olemas lisaks põrandaküttele veel ka alternatiivne kütteallikas.


Köögi kaarjas sein


Alati pole tarvis teha suuri jõupingutusi, et tekitada ruumis vau-efekti. Siin piisas vaid  ühe seina ladumisest kaarjasse vormi. See väike nüanss lisab ruumile loomulikku joont, aga annab kitsasse kööki ka juurde vajaliku ruumilisa. Sama sein vannitoapoolses osas on nõgus ja samuti hästi ära kasutatud.

Kaarjalt laotud seinaosa annab kitsasse kööki ruumi juurde.

Väikese köögis on mööbli paigutus nutikalt lahendatud.

Naturaalne ja valgusküllane esik on hubane ja praktiline.


Duširuumis stucco


Duširuumi  ühes tonaalsuses värvigamma lubab väikesel ruumil visuaalselt veidi suuremana paista. Pesuruumi kaarja seina ja lae roosakas stucco pind sobitati kokku keraamiliste plaatide tooniga. Üürikodus on keraamiliste plaatide kasutamine turvaline valik, sest kunagi ei tea, kui hoolsad on uued elanikud. Stuccoga kaetud pinnad dušinurgas eeldavad õrna pinna puhastust neutraalsete vahenditega. Igasugune kodukeemia rikub loodusliku pinnaviimistluse jäädavalt. 

Stucco pind vannitoas on kasutusel mittemärguvatel pindadel ehk kuivas tsoonis. 


5 nippi väikese korteri sisustamiseks


  • Vaata hoolega üle korteri planeering. Kavanda ruumid nii, et käiguteed ja koridorid ei võtaks enda alla liiga palju ruutmeetreid.

  • Vali ruumidesse sobivate suurustega mööblitükid. Visuaali nägemiseks võid mööbli suurused teipidega põrandale märkida. Iga mööbli vahele võiks jääda vaba ruumi.

  • Loo viimistlusega ühtlane foon. Tervikliku mulje saavutad näiteks seinte ja lagede samas toonis viimistlemisega.

  • Kasuta viimistlemisel naturaalseid materjale, millega sobivad kokku kõik teised elemendid.

  • Tekita kontraste aksessuaaride ja tekstiilidega, mida saad aeg-ajalt uuendada ja välja vahetada.

Kontrastid tulevad naturaalsel taustal kenasti esile.

Tubade lagede ja seinte viimistlus: kreemikas lubipahtel
Elutoa ja magamistoa efektseinad: kuldse sädelusega hall lubipahtel
Vannitoa lagi ja kaarjas sein: roosakas lubistucco
Materjalid: Saviukumaja
Viimistlus: Krohwin

Kommentaarid

Email again:

Eelmine

Maroko stiili mõjutustega vannituba on ühenduses magamistoaga
Naturaalne villa Põlvamaal

Järgmine

Jaga seda artiklit