Vana maja uus elu Karlovas

Karlovas asuva kodu seinad said lubimarmorinoga kaetult helge olemise
Karlovas asuvas vastselt renoveeritud majas on uue ja vana ühendamine kenasti õnnestunud. Viimistluses kasutatud lubimarmorino ja lubistuccogi on Eesti mõistes traditsioonilise lubikrohvi kõrval tänapäevasemad materjalivalikud.

Lubimarmorino toob tubadesse helgust


Kel kodus mitu last sirgumas, teavad täpselt, et elamine võib segamini pöörduda pea hetkega. Elavaloomulised võsukesed korraldavad mängulusti saatel elu enda järgi ümber. Kiirelt valmivad mänguköögid, onnid ja muudeks tegevusteks sobilikud ehitised ning nende meisterdamiseks läheb käiku kõik, mida kodus käeulatuses võtta. Laste fantaasiarikkusel pole piire.


Ent on hea, kui kogu tralli sees on kodu interjöör ise rahulik ja turvatunnet pakkuv. Viimistluses kasutatud heledad toonid lihtsustasid sisustusdetailide ning mööbli kokku sobitamist. Seinte ja lagede viimistlemisel läks kasutusse loomulikku valget tooni lubimarmorino, vannitubades ka lubistucco. Ahjud said tumehalli säbrulise mustriga lubistucco katte ning köögi töötasapinna tagune sein mahedalt tagasihoidliku stucco pinna.


Säilitati vanad ahjud ja põrandalauadki said uue õlikihi. Kogu maja läbiva avara esiku trepp taastati. Uuendati tubade jaotust ja kaasajastati pesuruume. Teisele korrusele planeeriti igale ühele oma tuba. Just oma tuba teeb kodust selle õige, sest omaette olemise kohta vajab aeg-ajalt nii suur kui väike. 


Elutoaga ühenduses olevas köögis jagub piisavalt ruumi, et ühiselt laua taga hommikust ja õhtust süüa. Terrass õuel on kutsuv, aed mänguline ja kuuri taga ruumi onnide püstitamiseks. Kõikjal on ruumi, et üks pere saaks end mõnusalt tunda.


Siseviimistlus: Krohwin

Lubistucco ja lubimarmorino materjalid: Saviukumaja

Fotod: KrohwinKommentaarid

Email again:

Eelmine

Kihnu Püha Nikolai õigeusu kirik pärast restaureerimistöid
Kihnu kiriku uueks kujunemine

Järgmine

Savikrohv modernses uuselamus
Elva aedlinna uuselamu naturaalne jume

Jaga seda artiklit